УКРАЇНА ВІДЗНАЧАЄ ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ

Дата: 08.05.2018 08:59

Україна вчергове відзначає День пам'яті та примирення.

Цей день був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН в резолюції, приуроченій до 60-ї річниці закінчення Другої світової війни в Європі. В Україні донедавна відзначалося на офіційному рівні лише свято Дня Перемоги 9 травня, однак в 2014 році, коли розпочалася російська інтервенція, офіційні заходи з нагоди завершення Другої світової війни в Європі та перемоги над нацизмом проходили два дні — 8 й 9 травня.

У 2015 році указом президента було введено День пам'яті та примирення, який відзначається 8 травня. Таким чином Україна доєдналася до всього світу у скорботі за жертвами Другої світової війни.

"Українці в лавах Об'єднаних Націй перемогли агресора" — цьогорічні національні урочистості пройдуть під цим гаслом. Майже сім мільйонів солдат в семи арміях — такий фронт виставила Україна в боротьбі проти нацизму. Більше читайте тут: https://tsn.ua/ukrayina/ukrayina-vidznachaye-den-pam-yati-ta-primirennya-925960.html